Koltuk Yıkama

Koltuk Yıkama

Ev dekorasyonunda ve özellikle konforunda koltuklar büyük bir yer kaplarlar. Bu nedenle çok kullanılan koltukların bütün yorgunluğu ve kiri üzerinde taşıdıkları düşünüldüğünde Derin Koltuk Yıkama ile tüm kirlerinden ve tozlarından arınmaları gerekebilir. İşte bu aşamada da özellikle de kumaşlara işlemiş olan ve çıkmayan lekeler için pek çok alternatif yıkama firması bulunur.

Koltuk Yıkama İşleminde Nelere Dikkat Edilir?

En sık kullanılan eşyalar olan koltuklar günlük hayatın tüm tozunu ve kirini üzerinde taşırlar. Hatta bu toz ve kirler zamanla çıkmayan koltuk lekelerine dönüşür. Koltuğun renginin değişmesine neden olan bu lekeler günlük ev temizliklerinde başa çıkılamayan ve silme işlemi ile geçmeyen bulanık bir görüntü oluşturduğunda ise Koltuk Yıkama ihtiyacının ortaya çıktığı anlaşılır.

Zamanla aşırı kullanımdan kaynaklı olarak koltukların kirlenmesi ile yüzeysel temizlik işleminin yeterli olmadığı durumlarda derin temizlik işlemi devreye girer. Koltukların yıkanması esnasında ilk olarak kumaşların zedelenmemesi ve renk tonunda dağılmaların yaşanmaması için soğuk su kullanılmaktadır. Bu işlem kumaş kalitesinin zarar görmemesi için oldukça önemlidir. İkinci dikkat edilen husus ise kullanılan temizlik malzemeleridir. Kaliteli temizlik ürünleri ve kimyasal içermeyen maddeler kullanılması sağlık açısından önem taşır. Bu nedenle derinlemesine koltuk temizliği yapılması için profesyonel firmaları ile çalışılması gerekir.

Koltukların yıkanması aşamasında en önemli nokta kurutma işlemidir. Döşemelik kumaşların içerisinde bulunan su, kumaş dokusuna ve liflerine zarar vereceği gibi zamanla neme bağlı olarak kötü bir kokuya da dönüşebilir. Bu nedenle profesyonel hizmet alınan firmaların yaptığı işlemlerde özellikle kurutma evresinde bilinçli davranmak gerekir.

Randevu İçin Lütfen Firmamız Arayın ya da Mesaj Yollayın

0212 654 54 42

Hemen Ara 0212 654 54 42